Alumni Association Donors

Double Platinum ($200,000+)

David L. Turpin ’66

Platinum ($100,000+)

Farrell G. Hinkle ’73

Vincent G. Kokich ’74

Peter A. Shapiro ’73

Double Diamond ($60,000+)

Arthur S. Burns ’61
Curtis E. Carlson ’76
Douglas S. Cameron ’71

Brett C. Fidler ’92
Donald R. Joondeph ’71
Douglas J. Klein ’83

Cory Liss ’00
Alton W. Moore
Paul Nelson ’95
Davis Witt ’91

Diamond ($30,000+)

Larry D. Baer ’74
David Crouch ’84
James U. Down ’72
Allen I. Drysch ’62
James R. Elder ’73
Michael R. Fey ’78

Donald E. Gardner ’79
Charles Gilmore ’83
Roy M. Gunsolus
Greg Huang ’89
Samuel L. Lake ’81

R. William McNeill ’64
Donald Montano ’87
John W. Moore ’79
E. James Nelson ’66
Warren G. Newman ’73
Gary Nordquist ’72

Timothy Shields ’83
Daniel Taylor ’80
Alan F. Wilson ’72

Emerald ($25,000+)

Yea-Hwe Chong ’95
Michael George ’04
Fred H. Hassig ’69

Roberto C. Justus ’68
Elizabeth Lyons ’00
David McReynolds ’89

Bruce R. Molen ’72
Kenneth W. Norwick ’69

David R. Rice ’69
Mike Vermette ’94

Ruby ($20,000+)

Richard Ellingsen ’91
E. David Engst ’77
Stanton H. Hall ’79

Karen Hesse ’95
Alan W. Irvin ’84
Jean-Pierre Joho ’71
Douglas Knight ’95

Raymond Kubisch ’76
Brian Loftus ’98
Diane Milberg ’76
Walter D. Rye ’83
Gina Trask ’85

Reid Winkler ’06
Gary R. Wolf ’81
Heather Woloshyn ’93

Sapphire ($15,000+)

James A. Dart ’66
D. Briar Diggs ’82
Ross J. Drangsholt ’97
Nadine J. Egger ’92

Henry Fields ’77
Bruce P. Hawley ’77
Robert W. Hortin ’62
Andrew M. Houg ’60

Jack A. Lindskog ’67
Ronald J. Markey ’74

Molyneaux Mathews ’74
Robert F. Taylor ’54
Patrick Turley ’78

Chairman’s Circle ($10,000+)

Michelle Emigh Agazzi ’92
Charles Alexander ’90
John Baccelli ’65
George E. Black ’64
Foster Bucher ’80
Gerald N. Dohner ’50
John V. Drake ’54
Arthur A. Dugoni ’63

Devek Frech ’88
Piotr Fudalej ’98
William A. Gilmore ’50
Kristina Grey ’98
John Eastman Grubb ’71
Stanley W. Gum ’61
Charles Hall ’01
Haruo Ishikawa ’82
John C. Ive ’79
Nicholas Johnson ’70
Marc R. Joondeph ’76

Jonathan H. Kinne ’75
Mark Kitamura ’85
Vincent O. Kokich ’99
Francine Lo ’97
Shannon Magnuson ’96
Davide Mirabella ’93
Allen H. Moffitt ’74
Ken A. Norwick ’95
Jack M. Richardson ’59
Soleil Roberts ’14
Michael Sebastian ’87

Mark E. Simons ’71
Ward M. Smalley ’86
Arthur Stein ’74
Rodney C. Tuenge ’75
John N. Van Der Pyl ’72
Richard A. Wendt ’71
Daniel M. Yaillen ’79

Founder’s Club ($5,000+)

J. Paul Anderson ’71
Lucien Bellamy ’07
Robert Caskey ’88
Judy Chen ’02
Derek Damon ’01
Ward M. Damon ’75
Timothy Denison ’88
Diane M. Doppel ’90
John C. Dumars ’67
Paul D. Frazier ’71
Richard L. Garfinkle ’73
Sue Herring

Bryan Hicks ’98
Heidi Horwitz ’01
Cameron Jolley ’08
Richard T. Jones
Ross G. Kaplan ’73
David B. Kennedy ’81
Carol Knaup ’93
Marilyn Kokich
Mary Kokich Boer
Anna Law ’95
Andrew H. Leavitt ’99
Oscar I. Muguerza ’80
Paul Murphy ’98
Scott B. Nash ’84
Steve Noxon ’00
Kenneth D. Oler ’61

Scott Ostler ’93
J. Paul Ovens ’57
Rosa Peng ’98
Franklin Piacentini ’61
Thomas R. Pitts ’70
Rebecca Poling ’84
Thomas Popp ’90
William R. Proffit ’63
J. Timothy Quinn
Jerry A. Rensch ’72
Laura Rothe ’04
Nick Salome ’01
Dona Seely ’80
Barbara Sheller ’87
Peter M. Sinclair ’81

William Sproule ’68
Burleigh Surbeck ’01
James H. Takano ’61
Zeeny Teja ’91
Terrell F. Tingey ’81
Camille VanDevanter ’91
Allan L. Van Ness ’72
Bryan J. Williams ’79
Laurene Marks-Wolf ’96

Century Club ($1,000+)

Kenneth Agronin ’84
Jack Akamine ’62
Ronald L. Allen ’69
Kirk H Allred ’86
Danilee Baldwin ’05
Philip G. Barer ’84
Peter Barwick ’94
Donald H. Baxter ’54
Barry Beget ’73
Robert J. Bendzak ’65
Dale Bloomquist
Ann-Marie Bollen
Wayne A. Bolton ’52
Jason Bourne
Heidi C. Brandt ’78
Dante Bresolin ’82
William Boyington
Thien Bui ’90
Jacqueline Bunce
Michael Chiulli
Dianne Chun ’89
Blaine S. Clements ’56
Andrew P. Collins ’69
Leslie A. Cotton ’75
David Covell ’93
Barry S. Cutler ’68
Dwight H. Damon ’70
James A. D’Anna ’71
Jay D. Decker ’64
Paul Dees ’67
Alvaro de la Cruz ’64
Andres de la Cruz ’92
John D. Desposato ’52
Rostyslaw Dmytruk ’74
James R. Douglas ’73
Richard M. Eastham ’68
James C. Ellingsen ’65
Ronald Ellingsen ’91
Daniel H. Empenger ’50
Joshua Erickson ’05
Edward J. Esselman ’60
Richard P. Ferguson ’70

Donald W. Frantz ’65
Dave L. Fredrick ’69
John Freeman ’96
Richard H. Frei ’58
Ronald Gallerano ’76
James Garol ’77
Richard A. Gile ’72
William B. Giles ’76
Kenneth Glover ’80
Christel Gooris ’89
William E. Gray ’73
Geoff Greenlee ’00
Armando Gutierrez-Oriani ’75
Gregory W. Guyman ’78
Mike Hairfield ’92
Daniel Hall ’96
James R. Hansel ’70
Harry H. Hatasaka ’60
Nan Hatch ’02
Ronald D. Haug ’60
Mark R. Heinemann ’74
Paul D. Henderson ’67
Jerrold Hennes ’88
David G. Hickey ’58
James C. Horn ’72
Dr. Fred Huang
Lifung Huang ’99
Jeff Hyde ’09
Randall Inouye ’83
Laura Iwasaki
Gregory Jackson ’78
Victor A. Johansen ’81
Gordon K. Johnson ’55
Robert B. Julius ’72
Tamara Justus ’99
Kenneth S. Kahn ’50
Jeffrey Kashner ’99
Robert R. Kelley ’59
Robert H. Kemp ’52
Soojin Kim ’05
James K. Knell ’57
Oben Kokich
Louis Kramp
Michael LaMarche
Joseph Lavin ’58

Bernard Lim ’91
William G. Lindquist ’63
Robert M. Little ’70
Gloria Lopez Gavito ’81
Anthony Lovrovich
Stanley H. Masaki ’66
George T. Masumoto ’70
Mark Masunaga
Kara McCulloch ’97
Jerome P. McDonnell ’76
R. Glenn McMinn ’79
O. Monte Merrill ’68
Louis Metzner ’77
M.P. Michael ’68
Michael Miroue ’75
Joseph R. Moran ’55
Tom Morton and K. Awamura
Claude F. Mossaz ’80
James F. Mulick ’61
Frank Nannings ’83
Toyn O. Nelson ’59
Brian Nett ’03
George N. Newton ’65
Beth Ann O’Connor
John E. O’Connor
M. Lena Omnell ’84
Perry Ormiston ’02
Gabriela Orsini-Alcalde ’03
David W. Parks ’79
Richard V. Pedersen ’70
John R. Phillips ’53
Erik B. Pihl ’59
Arnold Pitts ’96
Ed Poremba ’86
Brian Povolny ’89
James Quessenberry ’69
Douglas S. Ramsay ’90
Setareh Razzaghi ’06
David Remington ’83
Ronald F. Robbins ’62
Lawrence Rosenberg ’75

Donald A. Rudee ’55
Taryn Sanders-Sheats
Mark S. Savage ’77
Ronald B. Schatz ’75
Andrew Schmidt ’04
Jeffrey Schur ’88
Peter G. Sendroy ’68
Tom Shackleton
Dan Shaw
John R. Smith ’77
Steven Spurrier ’88
Jerry L. Stoneking ’67
Daniel L. Sullivan ’65
Terence Sullivan ’94
Zongyang Sun ’07
Eugene W. Supernaw ’55
R.H. Sutherlin ’64
William D. Swanson ’73
David T. Taylor ’63
Theodore Thom ’65
Wei Tian ’13
Robert C. Ticknor ’58
Sepideh Torkan ’18
Rodger H. Tuenge ’74
Dennis C. Turner ’71
Nancy Ung ’89
Frans VanDerLinden ’62
E. Russell Van Dyke ’55
Thomas R. Van Dyke ’73
Mike Wagner
John Walsh ’86
Melvin W. Walters ’67
Tim Wandell
Kermit N. Welch ’65
Edwin P. Werlich ’62
Richard Westin
Lynn L. Whimpey ’69
Lennart Wieslander ’60
Herman Wilbrand ’84
Wayne R. Wilskie ’72
William J. Wise ’58
Carol Anne Wishart ’82
Dave Witzel ’78
Janice E. Yip ’79